Winmail.dat – Jak ho otevřít a přečíst

I když v dnešní době se to už moc neděje, tak občas se vám stále může stát, že vám od kolegy nebo někoho přijde email, který neobsahuje přílohu, kterou vám daný člověk měl poslat ale pouze nic neříkající soubor Winmail.dat. Toto se děje hlavně proto, že uživatel, který email posílá má nastavené formátování zprávy ve formátu RTF (správně má být HTML nebo prostý text) a email se tak při odesílání transformuje do jediného souboru Winmail.dat. Bohužel, tento soubor ale emailový klient standardně nedokáže převést zpět na text zprávy a přílohy.

Winmail.dat Reader

Pokud si nevíte rady jak winmail.dat převést zpět, tak je několik volně šiřitelných aplikací, které to udělají bez většího úsilí velice snadno. Jedním z těch programů je Winmail.dat Reader, který je zdarma a pro vyřešení problému s Winmail.dat bohatě postačí.

Instalace Winmail.dat Reader

Instalace je velice snadná a probíhá v pár krocích, při kterých si zvolítě jen kam program instalovat. Po nainstalování aplikace budete při prvním spuštění vyzváni k volbě jazyka a zda si přejete v programu zobrazovat reklamy (slouží údajně jen provoz provoz internetových stránek aplikace), které můžete klidně vypnout (funkčnost to neovlivní).

Winmail.dat Reader - Options
Po úspěšné instalaci Winmail.dat Reader budete při prvním spuštění aplikace vyzváni k volbě základního nastavení. Zde si můžete zvolit jazyk (Language), zda chcete zobrazovat reklamy tvůrce programu (klidně můžete vypnout) a nakonec můžete asociovat soubory *.dat programem Winmail.dat Reader.
Winmail.dat Reader - Základní obrazovka
Takto vypadá základní obrazovka po spuštění aplikace Winmail.dat Reader. Vlevo nahoře můžete vidět tlačítko Open winmail.dat, pomocí kterého otevřete soubor winmail.dat (nejprve si ho uložte třeba na plochu), který vám přišel v emailu.

Napsat komentář