TeamViewer – vzdálená plocha snadno a rychle

Aplikace TeamViewer je ten nejlepší pomocník pro správce sítě, servisní techniky IT ale i pro obyčejné domácí uživatele, kteří se potřebují připojit na jiné PC. Díky programu TeamViewer nebudete potřebovat vytvářet a nastavovat klasickou vzdálenou plochu co je součástí Windows systému abyste se připojili na plochu jiného počítače. Na vše vám bude stačit software TeamViewer, který není potřeba ani instalovat a lze spustit ihned po stažení.

TeamViewer tak jak ho potřebujete

TeamViewer nabízí ke stažení (pro nekomerční použití je ZDARMA!) několik svých softwarových variací. Vy jako administrátor budete potřebovat plnou verzi programu TeamViewer (samozřejmě nabízí i možnost klientského přístupu na váš PC), se kterou se budete připojovat ke klientům. Klientovi dáte odkaz na stažení aplikace TeamViewer QuickSupport, která po stažení do PC a spuštění ukazuje jen klientské ID a heslo. Taková perlička na dortu je to, že si svojí verzi TeamViewer QuickSupport můžete pro vaše klienty upravit o vaše vlastní logo. Samozřejmě všechny zmíněné verze lze spustit v PC i bez nutnosti samotné instalace!

TeamViewer plná verze programu
Hlavní okno plné verze programu TeamViewer, která nabízí vše, co TeamViewer umí.

Všechny výše zmíněné distribuce TeamVieweru si můžete stáhnout zde:
http://www.teamviewer.com/cs/download/windows.aspx

TeamViewer je pro nekomerční použití zcela zdarma.

Vzdálené ovládání počítače nebylo nikdy snazší!

Už při zobrazní plochy vzdáleného klienta vidíte vše, co jako administrátor či běžný uživatel potřebujete. Snadno můžete provádět úkony jakými jsou například vzdálený restart klientova počítače (po restartu budete opět vyzváni k připojení ke klientskému PC). Samozřejmě TeamViewer obsahuje i spousty základních věcí jako například stisknutí Ctrl + Alt + Del na klientském počítači pomocí jednoho tlačítka nebo máte dokonce možnost poslouchat zvuky z klientského PC (snadno tak opravíte na dálku nefunkční zvukovou kartu – v případě chyby software). Rovněž v základu je taky dostupný klient pro snadný přenos souboru od vás do klientského počítače.

TeamViewer QuickSupport
Základní okno aplikace TeamViewer QuickSupport, která je vhodná pro vaše klienty. Zde vidíte potřebné ID a heslo co vám klient sdělí.

TeamViewer funguje vždy a všude!

Zatím jsem se ještě nesetkal, že by mi TeamViewer někde nefungoval. Samozřejmostí je dostupnost internetového připojení, což se v některých případech může zkomplikovat například situace zavirovaného PC u klienta, ke kterému se chcete připojit. Pokud je ale aspoň kapku dostupné internetové připojení, tak máte zvyhráno, protože TeamViewer funguje pod naprostou většinou všech firewallů a antivirových programů. Obrovskou výhodou je rovněž to, že nepotřebujete mít veřejnou IP adresu a rozhodně i fakt, že nemusíte zpřístupňovat například port pro klasickou vzdálenou plochu na vašem routeru či jiném síťovém hardware.

TeamViewer pustíte na jakémkoli systému!

Výhodou vzdálené plochy od TeamVieweru je i to, že ho spustíte na většině operačních systémů co existují. Právě multiplatformní dostupnost je velkou výhodou TeamVieweru. TeamViewer je tedy dostupný a funkční pro následující operační systémy: Windows (včetně serverových systémů), Mac OS, Linux, Android, iOS a Windows Phone.